Witaj na moim blogu!

KATEGORIE POSTÓW
Poszukaj na blogu:

Subskrybuj bloga!

Otrzymuj powiadomienia o postach pocztą elektroniczną. Jeśli chcesz się zapisać wystarczy wpisać swój adres
e-mail poniżej:sobota, 1 października 2016

Cytuje... moje ulubione cytaty.


Uwielbiam cytaty! Jest to coś za czym przepadam. Można dużo wnieść do swojego życia przez te kilka przeczytanych słów. Mogłabym długimi minutami wyszukiwać najbardziej inspirujących myśli czy fragmentów książek. 


Lubię zastanawiać się nad różnymi rzeczami, poglądami czy sposobami na życie. Uważam, że każdy człowiek powinien kształtować swoją osobowość najlepiej jak potrafi. Powinniśmy się rozwijać! Nie znoszę rozmawiać z ludźmi u których wiedza kończy się na tym, że "zawsze tak było" czy "bo ktoś tak powiedział i tak jest". Dla mnie to jest dziwne. Jak można nie mieć swojego zdania? Jak można nie zastanawiać się nad życiem czy nad pewnymi istotnymi dla nas sprawami? Chodzi tutaj np. o religię. Dla mnie osoba, która wierzy w Boga "bo tak", "bo rodzice kazali", "bo trzeba", która nie zastanawia się w co tak naprawdę wierzy jest mało wiarygodna i nie przekonuje mnie. O wiele bardziej lubię rozmawiać z ludźmi, którzy dużo czytali na ten temat, mogą się wypowiedzieć, mają swoje zdanie a mimo to wierzą. Taka wiara jest dla mnie prawdziwa bo oparta jest na prawdziwym pojęciu w co się wierzy. To tylko malutki przykład tego co denerwuje mnie w ludziach bez "swojego zdania".


Nie przeciągam już dłużej moich rozmyślań nad ludźmi. Post ma być przecież o moich cytatach, które ostatnio mnie zaciekawiły. Stwierdziłam, że skoro już je zapisuję i co jakiś czas pojawiają się nowe to może ktoś też się nimi zainspiruje. 

Jeśli nie jesteś szczęśliwy, to oznacza tylko tyle, że koncentrujesz się na tym czego nie masz.
 - Anthony de Mello

Ile razy już spotkałam ludzi, którzy twierdzili, że gdyby mieli super samochód, wille i kilka zer na koncie to byliby najszczęśliwszymi osobami na świecie. W takim razie wśród sławnych aktorów, biznesmenów powinniśmy mieć same przykłady zadowolonych z życia ludzi. Ale czy tak jest?

Ludzie wiedzą, że są nieszczęśliwi, ale mało kto wie, że mógłby być szczęśliwy.  
 - Albert Schweitzer

Zapominamy o ważnych rzeczach w życiu (o niektórych pisałam tutaj :klik:). Skupiamy się na tym co jest nieistotne zamiast doceniać chwilę i to co już mamy. Szczęście to stan umysłu.

Żyć swoim życiem nie jest egoizmem. Egoizm zawiera się w żądaniu, by ktoś żył zgodnie z twoimi upodobaniami, żył dla twojej próżności, dla twojego zysku i twojej przyjemności.
 - Anthony de Mello

Często słyszy się, że jeśli chcesz żyć dla siebie to jesteś egoistą! To jest straszne! Każdy powinien troszczyć się o swoje dobro, swoje zdrowie (fizyczne i psychiczne!). Jest to bardzo ważne. Bo nie dbając o siebie jak będziemy mieć siłę by dbać o innych?

Podaruj swoją nieobecność tym, którzy nie cenią twojej obecności.
  - Oskar Wilde

Tak mało, a tak wiele. Nie wolno pozwalać by inni ludzie nas wykorzystywali. Otaczajmy się tylko tymi, którzy doceniają to, że jesteśmy dla nich, spędzamy z nimi czas, troszczymy się o nich i jesteśmy po to by im pomóc. Dlaczego mamy zawracać sobie głowę tymi, którzy znają nas tylko wtedy gdy czegoś potrzebują nie zastanawiając się nawet co u nas.

Człowiek ma prawo patrzeć na drugiego człowieka z góry tylko wówczas, - kiedy chce mu pomóc, aby się podniósł.
 - Gabriel Garcia Marquez

Piękne i tak wymowne słowa. Cóż więcej dodawać. Nie wolno patrzeć na drugiego człowieka jak na zero. Nigdy nie wiemy przez co przeszedł zanim stał się tym kim jest.

Powiedz mi, a zapomnę. Pokaż mi, a zapamiętam. Pozwól mi zrobić, a zrozumiem.
 - Konfucjusz

Jak to mówią, "praktyka czyni mistrza". Trzeba dużo robić, żeby się nauczyć. Teoria to nie wszystko. Ja tak odbieram ten cytat.

Obłęd: powtarzać w kółko tą samą czynność oczekując innych rezultatów.   
- Albert Einstein

Nie zmieni się nic jeśli ciągle będziemy robić to co zawsze. Chcemy zmian! To zmieńmy cokolwiek!

Posiadam tyle, a wszystko pochłania uczucie dla niej. Posiadam tyle, a bez niem wszystko mi jest niczym.
 - Johann Wolfgang von Goethe 

Gdybyś kiedy we śnie poczuła, że oczy moje już nie patrzą na ciebie z miłością, wiedz, żem żyć przestał.
  - Stefan Żeromski 

O miłości. Piękne. Nie trzeba komentarza, cytaty mówią same za siebie.

Różnimy się od siebie pod względem sposoby postrzegania świata i niech ta prawda będzie wskazówką przy wszelkich kontaktach z ludźmi.
 - Anthony J. Mahavorick 

Takim oto cytatem zakończę pierwszy post z tej serii na moim blogu. Mam nadzieje, że kogoś zainspiruje do szukania swoich cytatów. Może już ktoś ma swoje ulubione albo zna, któryś z wyżej wymienionych.

Dziękuję, za poświęcony czas! 

14 komentarzy:

 1. Bardzo wzruszają mnie takie cytaty..
  Zapraszam do mnie! http://ascardisis.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Cytat Żeromskiego to jeden z najpiękniejszych cytatów o miłości i w sumie nie tylko. Zawsze mnie chwyta za serce i sama mam ten cytat zapisany w notesiku. Co do cytatu o patrzeniu z góry - nie znałam go, ale już go sobie zapisuje, bo zgadzam się w 100%.

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękne cytaty ♥ Ja swoje zapisuje na marginesach w zeszycie, w kalendarzu pod każdym dniem - zrobiłam sobie coś takiego jak "cytat na dzień dobry" :) Polecam, fajna rzecz. Oczywiście obserwuję i liczę na rewanżyk ^^. No nic ściskam ~Niezdara

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo mądre słowa. Zapraszam do mnie:

  slavicpowerbeauty.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. cudowne cytaty, każdy ma w sobie coś pięknego ;)
  pozdrawiam cieplutko i zapraszam do mnie, będzie mi bardzo miło jeśli zajrzysz, zaobserwujesz xkroljulianx

  OdpowiedzUsuń
 6. Chyba powinnam znajdować sobie takie cytaty, żeby lepiej spędzać dzień :)
  M.Ó.J B.L.O.G!
  Co powiesz na wspólną obserwacje?
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 7. te cytaty daja do myslenia, juz wiem co bede robila przez ten wieczor- rozmysala nad sensem swojego bytu, swietny post!
  moze wspolna oserwacja? ja juz i to z wielka checia ;3 buziaczki

  zapraszam na nowy post! http://justemsi.blogspot.com/
  odwdzięczam się za każdą obserwację!

  OdpowiedzUsuń
 8. w cytatach zawsze się znajdzie szczypta mądrości bez wymiaru i bez ograniczeń:) obserwuję:)

  OdpowiedzUsuń
 9. Co do własnego zdania, czytając ostatnio komentarze na YouTube pod filmikiem dotyczącym pewnej dziewczyny zrozumiałam jaki "ciemnogród" nas otacza. Niektórzy ludzie na prawdę nie myślą, nie mają własnego zdania. To odrobinę przytłaczające.


  www.queensali.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 10. Bardzo mądre cytaty :)
  http://fasionsstyle.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 11. Świetne cytaty!
  pooositivee.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 12. Lubię cytaty. Jednak najbardziej lubię, gdy w przypływie emocji napiszę/wymyślę jakieś zdanie i wrócę do niego za jakiś czas... To uczucie, gdy czytam i myślę, że to jest świetne, jest najlepsze na świecie!

  OdpowiedzUsuń

♡ Cenię sobie szczerość.
♡ Czytam wszystkie komentarze.
♡ Dziękuję za każdą obserwacje ♥
♡ Nie bawię się w obs. za obs.
♡ Jeśli spodoba mi się Twój blog to go zaobserwuję.
♡ Uwielbiam oryginalne i mądre blogi. Jeśli taki masz to daj znać!
♡ Po skomentowaniu treści posta zostaw adres swojego bloga.